top of page

Vücut Tipinize Uygun Mükemmel Gelinlik Seçimi

Güncelleme tarihi: 4 May 2021


Yıllardır, hiçbir kadının aynı vücut tipine sahip olmadığı sonucuna vardık ve tüm gelinler için belirli bir ölçüye uymak zorunda kalmadan rahat bir nefes alabiliyoruz. Kadınlar kıvrımlarındaki farklılıklarını kucaklayabildiler ve bu artık düğün günü için iki katına çıkıyor. Gelinliğiniz, fit ve stil açısından taviz vermeyi reddettiğiniz tek giysi olmalı - gerçekten rahat ve güzel hissettiğiniz bir şey olmalıdır. Her gelinin farklı bir vücut tipine sahip olması ve vurgulamak isteyeceği tek nedenden dolayı ve onun siluetinin farklı kısımlarını pohpohlayarak, size yardımcı olmak için küçük bir gelinlik dökümü yaptık.


Yalın ve dikdörtgen vücut şekilli gelinler

Bu vücut tipi, ince kalçalar ve omuzlar ve uzun bacaklarla daha atletik bir çerçeve olarak görülmektedir. Genellikle, bu vücut tipine sahip kadınlar çoğundan daha uzundur ve daha küçük göğüs veya dar kalçalar gibi daha az kıvrım vardır.

Kendinizi kalça veya göğüs etrafındaki kıvrımlarda eksik bulursanız, hacim eksikliğini telafi etmek için siluetinizi tül ve tafta kırışıklarının altına gizlemeniz gerektiğini düşünmeyin. Bununla birlikte, klasik ancak zarif bir A kesim, dökümlü bir etek ve geliştirilmiş bel ile size kıvrım yanılsaması verecektir. Bu gelinlik vurgularının her ikisi de, kalçalarınız ve büstünüz gibi oturdukları alanları güzelleştirecek kadar çerçevenizin etrafına rahatça oturacaktır.


Elma vücut şekilli gelinler

Tipik olarak, bu vücut şekli genellikle "elma" olarak adlandırılır çünkü siluet, büyük bir göğüs ile üstte daha ağırdır ve alt yarısından daha fazla hacim tutar. Elma şekli kategorisine uyan kadınlar genellikle ağırlıklarının çoğunu üstte alırlar.

Bu vücut tipleri için mükemmel gelinlik türleri, vurgulu bellere sahip olanlar ve elbette her zaman güvenilir A kesim elbisedir. A kesim akan etek ile siluetin alt yarısına yapılan vurgu, üstte bir denge oluşturarak size genel bir gurur ve hatta siluet verir.

Alternatif olarak, elbette, göğsünüzün düğün gününüzde sergilenmesini istemeyebilirsiniz. Yüksek yaka gibi bu zevklere uygun birçok farklı gelinlik seçeneği var. Üst yarınızı tamamen kapatmayı seçerseniz, yine de siluetinizdeki denge önceliğini dikkate almanız gerekecektir. Kapalı bir göğüs, düzgün yapılmazsa genellikle iki kat daha büyük ve dikkat çekici görünebilir. Üst yarınız için çok ihtiyaç duyulan simetriyi yaratmak için, uzun kollu yüksek bir boynu eşleştirin. Böylelikle kollar, üst yarınızla bir denge oluşturacak ve kendinizi güvende ve güzel hissettiğiniz bir elbiseyle siluetinizi düzleştirecektir.


Armut vücut şekilli gelinler

Bu vücut tipinin arkasında elma ile aynı prensiplere sahip olan armut şekli, hacminin çoğunu kalçalarda veya bacaklarda tutar, dar bir bel ve geniş kalçalar.

Armut şeklindeki kızlar için mükemmel elbise tipi asimetrik tipler olacaktır. Asimetrik bir elbise, dökümlü bir bel veya fırfırlı etek gibi bir tarafında diğerine göre daha fazla vurgu ve şekle sahip olacak bir gelinliktir. Bunlar tipik olarak, elbiseden çapraz olarak aşağıya doğru uzanan, arka arkaya kıvrık bir katmana veya tek omuz askılı bir korsaja sahiptir. Bir gelinlik üzerindeki bu tür yapısal boyutlar, orantılı denge yanılsaması yaratır.

Benzer şekilde, fırfırlı bir organze elbise fikrinden hoşlanmıyorsanız, büyük silueti seçmenize gerek yok. Ayrıca, güzel ve rahat bir figürü korurken, elbisenizde daha ince, daha düz bir çerçeve seçmeniz için seçenekler de var. Detaylı yakası ve korsajı olan bir elbise, üst yarınızı şımartırken, ruhani akan bir sütun etek, şekle veya bedene dikkat çekmeden kalçalarınızı mükemmel şekilde düzleştirir.


Kum saati vücut şekilli gelinler

Kadınların hem üstte hem de altta çok dolgun, kıvrımlı bir siluete sahip olacağı ve daha küçük bir bele sahip olacağı vücut şekli türüdür. Geniş kalçaları, tam bir göğüsleri olacak ve genellikle iki üst ve alt yarının büyük olması nedeniyle daha küçük bir bele sahip olacaktır. Bu vücut tipleri, tam figürlere ve eğrilere sahip kadınlarla oldukça şehvetli kabul edilir.

Kum saati figürlü kadınlar için ideal gelinlik ya denizkızı ya da trompet etekli gelinlik olacaktır. Bu gelinlikler, sahip olduklarınızı göstermeye gelen ve şu anda oldukça popüler olan gelinliklerdir. Ana odak noktaları kalçalar iken, eteğin ucu tül fırfırları halinde patlamadan önce büstü pohpohlar ve vurgular. Sıkı, figürü kucaklayan bir şekilde çizerken eğrileri geliştirir ve hacimli bir etekle elbisenin sonuna daha fazla dram ekler. Bu elbiseler, sahip olduğu her şeyi göstermek isteyen bir kadın için hacim ve vurgu dolu.


Minyon vücut şekilli gelinler

Genellikle minyon çerçeveli kadınlar, boyları ortalamanın altında olan ve oldukça dar ve küçük bir vücut şekline sahip olanlardır.

Daha küçük bir çerçeveye sahip kadınlar için en iyi şekil veren gelinlikler, yanılsama yakalarına ve çerçevenizi aşırı kalabalıklaştırmak yerine etrafınızda dolanarak dalgalanan hafif kumaş önlüklere sahip olanlardır. Daha küçük gelinler söz konusu olduğunda, mesele her zaman ne kadar basit, o kadar iyidir. Basit, yapılandırılmış bir astarı olan herhangi bir şey, çerçevenizi bunaltmadan güzelleştirir ve düzleştirir. Bir imparatorluk bel çizgisi, gözü büstünüzün hemen altına getirerek bacaklarınızın daha uzun görünmesini sağlayarak mükemmel olurdu.

Ancak, ince ve düz gitmenize gerek yok çünkü biz öyle dedik. Kalbiniz o akan balo elbisesinin içinde koridorda yürümeye kararlıysa, daha küçük bir çerçeveyi övmek için kesinlikle bulabileceğiniz stiller vardır. Bel çizgisi uzun olanlar genellikle daha küçük kızlara karşı çıkarlar, ancak detaylı bir yaka ve geniş bir etekle eşleştirilirse, bel uzunluğu ile hem etek hem de göğüs boyunca hacim arasındaki denge çerçevenize mükemmel bir şekilde uyacaktır.


Kıvrımlı büyük beden gelinler


Bunlar, kadınların vücutlarında tam bir göğüs, dolgun kalçalar gibi fazladan kıvrımlara sahip olacağı ve ortada elma veya armuttan biraz daha fazla dolacağı normal vücut tipleridir. Bu, dolgun, yuvarlak kıvrımlı kadınlar için vücut tipidir.

Buradaki yapılandırılmış bir korsaj her zaman şıklık ve kontrol yanılsaması verecektir. Benzer şekilde, A kesim bir elbise daha geniş bir çerçeveye sahip olanlara denge katacaktır.

Günümüzde şeklinizi gizleme veya sahip olduklarınızı göstermekten korkmayın. Hem şeklinizi güzelleştirecek hem de kendinizi rahat ve güvende hissetmenizi sağlayacak bir şey bulmaya çalışın. Kıvrımlı kadınlara gelince, çok sayıda omuz detayını ve dramatik belleri seviyoruz ve üstte bol miktarda detayı olduğu sürece bir sütun kılıfı silueti tercih etmekten korkmayın. Unutma, içinde kendini harika hissettiğin her şey seni dışarıda daha da iyi gösterecek, bu yüzden gün boyu yüzünde gülümseme tutacak mükemmel elbiseyi bulmaya odaklan. Hayalinizdeki elbise için ilham arıyorsanız, mağazamıza uğramayı unutmayın.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page